1. Home>

Polski oddział SK Group

SK hi-tech battery materials Poland jest częścią SK Group – jednej z największych firm w Korei Południowej. SK w Polsce należy do SK ie technology, produkującej separatory do akumulatorów litowo-jonowych (LiBS), wyświetlacze obrazów i urządzenia informatyczne. W związku z uruchomieniem w ub.r. w Dąbrowie Górniczej nowego zakładu produkcyjnego i planami dotyczącymi zwiększenia zatrudnienia do kilku tysięcy pracowników do 2024 roku, firma zdecydowała się na wdrożenie rozwiązania Gavdi HR Cloud, które obsłuży obszar core HR oraz zarządzania talentami.

SK hi-tech battery materials Poland jest częścią SK Group – jednej z największych firm w Korei Południowej. SK w Polsce należy do SK ie technology, produkującej separatory do akumulatorów litowo-jonowych (LiBS), wyświetlacze obrazów i urządzenia informatyczne. W związku z uruchomieniem w ub.r. w Dąbrowie Górniczej nowego zakładu produkcyjnego i planami dotyczącymi zwiększenia zatrudnienia do kilku tysięcy pracowników do 2024 roku, firma zdecydowała się na wdrożenie rozwiązania Gavdi HR Cloud, które obsłuży obszar core HR oraz zarządzania talentami. System umożliwił też objęcie wszystkich pracowników SK wspólną i jednolitą ewidencją kadrową, udostępnienie samoobsługi pracowniczej i menedżerskiej oraz automatyzację wielu innych procesów HR.

Stabilny rozwój oparty na innowacjach

– Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych i zaawansowanych technologii, SK dostarcza klientom zróżnicowane oraz niestandardowe rozwiązania. Aby to zapewnić, od samego początku naszej działalności nieustannie stawiamy sobie nowe wyzwania i wprowadzamy innowacyjne rozwiązania, co też stało za decyzją o budowie fabryki w Dąbrowie Górniczej, która zatrudnia już blisko 500 osób – mówi Anna Mazur, HR Manager z SK hi-tech battery materials Poland. – W ramach rozwoju firmy w Polsce, docelowo do 2024 roku chcemy zatrudnić 2000 osób. W związku z tym potrzebujemy efektywnie funkcjonującego systemu HR. Stąd decyzja o wyborze Gavdi HR Cloud, rozwiązania opartego o SAP SuccessFactors oraz autorskie narzędzia Gavdi usprawniające i automatyzujące wiele procesów dodaje.

Projekt uruchomienia Gavdi HR Cloud dla SK trwał od czerwca 2021 do lutego 2022 roku i objął zarządzanie strukturą organizacyjną, obszar kadrowy, płacowy, zarządzanie czasem pracy oraz zarządzanie przez cele i oceny pracownicze. Ważny aspekt wdrożonego rozwiązania to wysoki poziom samoobsługi pracowników i menedżerów, którzy bezpośrednio w systemie realizują szereg czynności związanych z codziennym funkcjonowaniem w firmie. Ważna też była możliwość jego obsługi zarówno w języku polskim, jak i angielskim z uwagi na międzynarodowy charakter firmy. W ramach projektu Gavdi przeprowadziło również pełną migrację danych z systemu firmy outsourcingowej, z którego wcześniej korzystało SK, do nowego rozwiązania.

Skalowalny i nowoczesny system HR od jednego partnera

Szybki rozwój SK w Polsce oraz ambitne plany na najbliższe lata wymagają nowoczesnego i skalowalnego systemu HR. Takie właśnie jest rozwiązanie Gavdi HR Cloud. Usprawnia, automatyzuje i integruje wiele procesów, a przy tym jest elastyczne, ponieważ może być rozbudowywane w przyszłości, dzięki czemu odpowiada na bieżące i przyszłe potrzeby firmy – mówi Marcin Bogacki, Kierownik Projektu z Gavdi Polska. Dodatkowo SK ma komfort pracy z jednym partnerem. Licencje, infrastruktura, system, wdrożenie, wsparcie, utrzymanie zgodności z prawem przez cały okres umowy – wszystko jest dostarczane przez Gavdi – dodaje.

Gavdi HR Cloud uruchomiony dla SK zawiera wybrane moduły rozwiązania SAP SuccessFactors: Employee Central, Employee Central Payroll oraz Performance & Goals rozbudowane o rozwiązania autorskie Gavdi (obecnie SD Worx SAP Solutions) – Time Management Platform, eDeklaracje, PPK, Korekty ZUS, Reporter, Document Generator, Reminder. Taki kompletny pakiet funkcjonalny umożliwia klientowi sprawne realizowanie wszystkich zadań działu HR, wspiera menedżerów w zarządzaniu pracą zespołów – np. w zakresie planowania grafików czy zarządzania celami – a pracownikom umożliwia dostęp do ważnych informacji, szybkie oraz proste wnioskowanie o nieobecności, benefity, zaświadczenia, zmianę danych czy też bezpośredni udział w procesie uzgadniania celów i rozwoju.

– Gavdi HR Cloud umożliwia nam znacznie sprawniejsze działanie. Widzimy to w wielu obszarach. Przykładowo przy planowaniu i rozliczaniu czasu pracy, gdzie menedżerowie i asystenci działają bezpośrednio w systemie. Odpowiednie dane są więc od razu właściwie obsłużone w liście płac. Z kolei, udostępnienie pracownikom pasków płacowych i PIT-ów z wykorzystaniem samoobsługi praktycznie zlikwidowała nakłady na to zadanie. Mamy też w systemie obsługę składania wszelkich oświadczeń i wniosków, np. o zarobkach czy zatrudnieniu, o świadczenia socjalne i inne. System obejmuje też obsługę badań lekarskich. To bardzo porządkuje i skraca te procesy w stosunku do stanu sprzed wdrożenia – dodaje Anna Mazur z SK hi-tech battery materials Poland.

Wśród usprawnień wynikających z Gavdi HR Cloud dla SK warto jeszcze wymienić:

  • generowanie (także masowe) profesjonalnych, estetycznych dokumentów kadrowo-płacowych,
  • udostępnianie wszystkim pracownikom pasków płacowych oraz dokumentu IMIR,
  • masowe przygotowywanie, podpisywanie, udostępnianie wszystkim pracownikom dokumentów PIT-11, PIT-8C, IFT-1/1R, PIT-4R, PIT-8AR,
  • ergonomiczne ewidencjonowanie wszystkich zdarzeń oraz automatyzacja bieżącego zarządzania procesami PPK,
  • automatyczne generowanie korekt dokumentów ZUS,
  • samodzielne, elastyczne raportowanie dla menedżerów w zakresie danych podległych pracowników,
  • generowanie powiadomień mailowych lub SMS-owych – np. o okresowych badaniach lekarskich – i kierowania ich do wybranych odbiorców.

SK hi-tech battery materials Poland jest częścią SK Group, jednej z największych firm w Korei Południowej, która jest wiodącym producentem m.in. separatorów do baterii litowo-jonowych, wyświetlaczy obrazów i urządzeń informatycznych. SK jako pierwsza firma w Korei i trzecia na świecie, opracowała „LiBS” – separator do akumulatorów litowo-jonowych, kluczowy składnik baterii. Celem SK jest stanie się czołowym producentem LiBS, poprzez zwiększenie konkurencyjności w obecnej działalności. Aby go osiągnąć, a tym samym zwiększyć ekspansję na rynki europejskie, SK wybudowało w Dąbrowie Górniczej nową fabrykę separatorów, które mają zastosowanie w bateriach do smartfonów, laptopów, tabletów czy samochodów elektrycznych.