1. Home>
Najważniejsze 3 zalety outsourcingu płac

Najważniejsze 3 zalety outsourcingu płac

Dlaczego outsourcing płac zyskuje na popularności w czasach ciągłych zmian? Lub mówiąc inaczej, jakie są dokładnie jego korzyści? Ci, którzy już czerpią benefit z outsourcingu płac, twierdzą, że są to trzy najbardziej przekonujące argumenty.

# 1 Mniejsze obciążenie administracyjne zespołu

Lista płac jest procesem czasochłonnym i podatnym na błędy. Co więcej, istnieje prawdopodobieństwo, że administrowanie listą płac nie jest ulubionym zadaniem pracowników działu kadr. Outsourcing listy płac może sprawić, że biuro stanie się szczęśliwszym miejscem.

  Titia van Rooijen
  Nasz dział znalazł się pod coraz większą presją z powodu wspólnego przedsięwzięcia. Na szczęście outsourcing sprawił, że obciążenie pracą od razu się zmniejszyło. Nasz doradca ds. płac realizuje wszystkie obliczenia płac netto dla naszych belgijskich pracowników, pomaga przy premiach na koniec roku i wypłatach świątecznych, a także jest naszym pierwszym kontaktem, jeśli chodzi o porady prawne.
  Titia van Rooijen, kierownik regionalny w Centrum Usług Wspólnych HR, Grupy CWS-Boco

  # 2 Ciągłość działań w zakresie HR

  Kontrolujesz wiele, ale nie wszystko. Mobilność wewnętrzna i zewnętrzna może stanowić duże obciążenie dla Twojego zespołu. Znalezienie odpowiednich zastępstw w krótkim czasie jest często trudne, ze względu na większą złożoność listy płac. Ale jak wiadomo: lista płac nigdy się nie kończy. Outsourcing niektórych zadań eliminuje ten problem.

   Bert Van der Wee
   Jeśli ktoś z mojego zespołu zachoruje lub odejdzie z firmy, nie ma to wpływu na nasze naliczanie płac. Wszystko jest dobrze udokumentowane i w bezpiecznych rękach SD Worx
   Bert Van der Wee, Global Cost Management Director , Cleary Gottlieb Steen & Hamilton LLP

   # 3 Więcej czasu dla pracowników, aby mogli się skupić na zadaniach o większej wartości strategicznej

   Jak z pewnością wiesz, obliczanie i wypłacanie wynagrodzeń wymaga wiele pracy, zwłaszcza w złożonym i wysoce uregulowanym w Europie. W rezultacie projekty o większej wartości strategicznej są wstrzymywane, gdy nadchodzi w miesiącu lub roku czas naliczania płac. Outsourcing jest idealnym sposobem na uwolnienie czasu Twoich pracowników.

    Potrzebujesz porady dotyczącej outsourcingu naliczania płac?

    Nasi eksperci ds. płac pomogli jednym z najbardziej znanych organizacji na świecie osiągnąć ich strategiczne cele dzięki outsourcingowi. Mogą pomóc również Tobie.

     Umów się na bezpłatną prezentację naszych rozwiązań
     Outsourcing płac w nowej normie: plusy i minusy

     Outsourcing płac w nowej normie: plusy i minusy

     Od SaaS do w pełni zarządzanych usług, outsourcing płac istnieje w wielu kształtach i formach. Jednak niezależnie od tego, na którą formułę się zdecydujesz, przekazanie części lub całości obowiązków związanych z płacami zewnętrznej firmie jest poważną decyzją. Zanim zaczniesz się zastanawiać, które zadania związane z płacami zlecić na zewnątrz, poznanie wszystkich możliwych zalet i wad wydaje się logicznym pierwszym krokiem.

     2022-11-14
     Poprawa dobrego samopoczucia pracowników: 4 sprawdzone sposoby

     Poprawa dobrego samopoczucia pracowników: 4 sprawdzone sposoby

     W miarę jak zespoły HR rozwijają rozmowy na temat dobrego samopoczucia pracowników, coraz częściej pojawia się aspekt dobrostanu społecznego. Obecnie dobrostan społeczny nie jest już tylko trendem czy hasłem, ale równie ważnym filarem dobrego samopoczucia - obok dobrostanu fizycznego, psychicznego, finansowego i kulturowego. Ale czym tak naprawdę jest i jak można go skutecznie wdrożyć? Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej!

     2022-09-08
     Dlaczego płace powinny być w chmurze? Pięć wniosków z naszej dyskusji

     Dlaczego płace powinny być w chmurze? Pięć wniosków z naszej dyskusji

     Często zapraszamy liderów HR do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i pytaniami dotyczącymi kluczowych wyzwań związanych z ludźmi w zaufanym środowisku swoich rówieśników. Ostatnio spotkaliśmy się, aby omówić korzyści wynikające z przeniesienia naliczania płac do chmury i podzielenia się spostrzeżeniami dotyczącymi tego procesu.Często zapraszamy liderów HR do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i pytaniami dotyczącymi kluczowych wyzwań związanych z ludźmi w zaufanym środowisku swoich rówieśników. Ostatnio spotkaliśmy się, aby omówić korzyści wynikające z przeniesienia naliczania płac do chmury i podzielenia się spostrzeżeniami dotyczącymi tego procesu.

     2022-04-08