1. Home>
 2. O nas>
 3. Informacje Prasowe>

SD Worx kontynuuje wzrost: wyniki za 2022 rok

Digital increasing bar graph with businessman hand overlay

SD Worx, europejski lider na rynku rozwiązań HR, osiągnął w 2022 roku skonsolidowane przychody w wysokości 962,1 mln EUR, co oznacza wzrost o 12,1% w porównaniu z 2021 rokiem (858,1 mln EUR). Znormalizowana EBITDA wzrosła do 136,7 mln EUR, czyli o 18,3% więcej w ubiegłym roku (115,6 mln EUR). Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 81 mln EUR, co oznacza przyrost o 73,1% r/r. (46,8 mln EUR). 

  Kompleksowa oferta HR dla każdego typu klienta w Europie

  W ubiegłym roku SD Worx kontynuował swoją strategię rozwoju, osiągając po raz kolejny dwucyfrowy wzrost dzięki organicznemu rozwojowi i przeprowadzonym akwizycjom. W 2022 roku SD Worx przejął chorwackiego dostawcę oprogramowania kadrowo-płacowego HRPRO i wszedł na rynki Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej. Przejmując Integhro oraz Intelligo wzmocnił również swoją pozycję odpowiednio w Hiszpanii i Irlandii. Dzięki tym trzem akwizycjom SD Worx rozbudował portfolio kadrowo-płacowe i ugruntował swoją międzynarodową pozycję. Firma w ubiegłym roku przejęła również 80 proc. udziałów w huapii, wzmacniając swoją ofertę w zakresie zarządzania talentami. Firma kontynuowała budowę międzynarodowej oferty w zakresie zarządzania pracownikami, HR, analityki HR oraz – dzięki SD Worx Academy – szerokiej gamy szkoleń. SD Worx udoskonalił również aplikację mysdworx, która pozwala pracodawcom i pracownikom na odciążenie ich w codziennych procesach HR. Tym samym SD Worx oferuje swoim klientom – od mniejszych lokalnych firm po duże międzynarodowe koncerny – rozwiązania pozwalające zarządzać im wszystkimi procesami kadrowymi. Klienci mogą zdecydować się na outsourcing części lub całości zadań do SD Worx.

  – Na 2022 rok patrzymy z satysfakcją. Nasz podstawowy obszar działalności radzi sobie bardzo dobrze: przychody z obszaru kadrowo-płacowego oraz dodatków wzrosły w 2022 roku o 19%. Przychody płynące z naszej oferty zarządzania personelem wzrosły o prawie 16%. Nie nastąpił jednak oczekiwany wzrost na elastycznym rynku pracy, który generalnie podlega dużej presji. W przypadku naszej działalności związanej z elastycznym zatrudnianiem odnotowujemy niewielki spadek przychodów. Ogólnie rzecz biorąc, jest to wciąż wymagający czas, pod znakiem wojny w Ukrainie, wysokich cen energii i inflacji. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia konkurowania firmy o pracowników, choć w ubiegłym roku przyjęliśmy 1500 nowych współpracowników. Poprzez te rozwiązania nadal inwestujemy w zrównoważony rozwój – mówi Filip Dierckx, prezes Zarządu.

  – SD Worx w ostatnich latach dynamicznie się rozwijał, stając się europejskim potentatem w dziedzinie HR, co pozwoliło nam na zaoferowanie naszym klientom jeszcze więcej lepszych rozwiązań na poziomie lokalnym i międzynarodowym. SD Worx osiągnął wyjątkową pozycję, dzięki obecności na 26  rynkach i związanej z tym znajomości lokalnych przepisów dotyczących płac i HR. Chciałbym serdecznie podziękować naszym współpracownikom oraz lojalnym klientom. Bez nich osiągniecie tych wyników nie byłoby możliwe. W 2023 roku i w kolejnych latach będziemy nadal intensywnie inwestować, aby jeszcze bardziej odciążyć naszych klientów – lokalnych i międzynarodowych, małych i dużych – rozwiązaniami cyfrowymi, uzupełnionymi o indywidualną obsługę, która stanowi wartość dodaną. Nasza koncentracja na kliencie i obecność na rynku lokalnym, w połączeniu z ofertą międzynarodową, to sposób, w jaki robimy różnicę – mówi Kobe Verdonck, CEO SD Worx.

  Więcej szczegółów znajduje się w raporcie

   Audyt ustawowy

   Biegły rewident, firma DELOITTE Bedrijfsrevisoren BV, reprezentowana przez Bena Vandeweyera i Maurice'a Vrolixa, potwierdziła, że ​​załączony bilans SD Worx NV na dzień 31 grudnia 2022 r. nie został jeszcze zweryfikowany. W związku z tym Biegły Rewident nie komentuje raportu.