1. Home>
  2. O nas>
  3. Informacje Prasowe>

SD Worx z menedżerem inwestycyjnym CVC dla wzrostu w Europie

CVC

SD Worx, wiodący europejski dostawca rozwiązań kadrowo-płacowych, z radością wita CVC Strategic Opportunities II jako nowego partnera i mniejszościowego udziałowca. WorxInvest, obecny akcjonariusz SD Worx, pozostaje akcjonariuszem większościowym i zachowuje 77,5% SD Worx. Dodatkowy kapitał pozyskany w wyniku transakcji zostanie zainwestowany w przyspieszenie realizacji europejskich planów rozwoju SD Worx.

"Jesteśmy przekonani, że to partnerstwo przyczyni się do dalszego umocnienia wiodącej pozycji SD Worx w europejskim sektorze usług i oprogramowania HR. W naszej wieloletniej historii przeszliśmy drogę od belgijskiego lokalnego partnera, do europejskiego lidera obecnego w 26 krajach. W CVC znaleźliśmy silnego partnera finansowego, który wspiera naszą strategię rozwoju organicznego i dalszej ekspansji międzynarodowej. Komplementarne doświadczenie CVC będzie dla nas wsparciem w realizacji naszych ambicji rozwoju w Europie, z udziałem WorxInvest jako długoterminowego większościowego udziałowca", mówi Filip Dierckx, prezes zarządu SD Worx.

SD Worx, z siedzibą w Antwerpii w Belgii, jest największym europejskim dostawcą rozwiązań kadrowo-płacowych, obsługującym ponad 82 000 klientów w 26 krajach oraz oferującym intuicyjne i nowoczesne rozwiązania dla ponad pięciu milionów pracowników.

"Cieszymy się, że możemy powitać CVC jako naszego nowego partnera w SD Worx. CVC zapewnia nam dostęp zarówno do zasobów operacyjnych, jak i finansowych, a my będziemy się dalej rozwijać, wykorzystując ich doświadczenie. W ciągu ostatnich lat firma SD Worx stała się europejskim dostawcą kompleksowych rozwiązań kadrowo-płacowych. Ekspansja ta była możliwa wyłącznie dzięki niesamowitej i ciężkiej pracy oraz doświadczeniu wszystkich pracowników SD Worx i zaufaniu naszych klientów, małych i dużych, lokalnych i międzynarodowych, działających w różnych sektorach. Z CVC na pokładzie będziemy mieli jeszcze szersze możliwości dalszego inwestowania w nasze rozwiązania i ciągłego zwiększania satysfakcji naszych klientów", mówi Kobe Verdonck, CEO SD Worx.

"Od pewnego czasu śledziliśmy działalność SD Worx i byliśmy pod wrażeniem rozwoju firmy i jej organicznego wzrostu, dlatego cieszymy się, że możemy współpracować z WorxInvest i utalentowanym zespołem SD Worx, aby przyspieszyć rozwój SD Worx w nadchodzących latach. CVC ma globalny zasięg i szerokie doświadczenie we wspieraniu podobnych firm z tej branży, więc z przyjemnością wykorzystamy wszystkie nasze zasoby i wiedzę, aby pomóc SD Worx w realizacji strategii rozwoju", mówi Steven Buyse, partner zarządzający w CVC.

"SD Worx idealnie wpisuje się w założenia platformy CVC Strategic Opportunities, która specjalizuje się we wspieraniu wiodących firm z niezawodnymi modelami biznesowymi na stabilnych rynkach oraz długoterminowymi ambicjami wzrostu", dodaje Michael Lavrysen, Partner w CVC.

Finalizacja transakcji spodziewana jest w najbliższych miesiącach, pod warunkiem uzyskania zgód regulacyjnych.

WorxInvest i SD Worx były wspierane przez Morgan Stanley, Belfius jako wyłącznych doradców finansowych. Freshfields Bruckhaus Deringer pełnił rolę doradcy prawnego. CVC korzystało z doradztwa Kumulus Partners, BNP Paribas Fortis, EY i Allen & Overy.

Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.