1. Home>
  2. O nas>
  3. Informacje Prasowe>

Protime, spółka zależna SD Worx, nabywa technologię AI i poszerza możliwości planowania czasu pracy pracowników

Protime, spółka zależna SD Worx, nabywa technologię SI i poszerza możliwości planowania czasu pracy pracowników
Od lewej do prawej: Sven Hänchen (M&A Director SD Worx), Eduard Rameder (co-founder of Sheepblue), Gille Sebrechts (CEO Protime), Reinhard Falschlehner (co-founder of Sheepblue).

Protime, belgijski lider rynku rejestracji i planowania czasu pracy, przejął Sheepblue, oparte na sztucznej inteligencji oprogramowanie do tworzenia harmonogramów pracy. Autorem rozwiązania jest założony w 2018 r. w Wiedniu start-up o tej samej nazwie. Oprogramowanie przeznaczone jest dla branż zatrudniających pracowników w systemie zmianowym, np. w produkcji lub logistyce, w których precyzyjne planowanie jest kluczowe. 

Protime, który już teraz dostarcza oparte na sztucznej inteligencji oprogramowanie do planowania czasu pracy dostosowane do branży detalicznej i hotelarskiej, wraz z przejęciem poszerza swoje możliwości i wprowadza zautomatyzowany system do tworzenia harmonogramów i planowania czasu pracy dla swoich klientów portfelowych reprezentujących wszystkie rodzaje branż.

Protime jest firmą referencyjną w zakresie rejestracji czasu pracy w Belgii i Holandii i zamierza stać się nią we wszystkich 26 krajach, w których działa jej spółka macierzysta – SD Worx – wiodący europejski dostawca rozwiązań HR. Pełne wykorzystanie potencjału systemu Protime będzie możliwe dzięki zaplanowanej na nadchodzące miesiące pełnej integracji oprogramowania opartego na sztucznej inteligencji z rozwiązaniem do zarządzania pracownikami. Produkt uwzględnia uwarunkowania prawne, czas pracy i wymagania kadrowe, strategie optymalizacyjne i preferencje pracowników. Zawiera funkcje umożliwiające definiowanie konkretnych umiejętności wymaganych do planowania czasu pracy, wymiany zmian między współpracownikami, planowania zasobów z dokładnością co do minuty i wiele więcej.

Sheepblue to coś więcej niż tylko automatyzacja. To budowanie bardziej inteligentnego i zorientowanego na człowieka podejścia do planowania czasu pracy – mówi Eduard Rameder, dyrektor zarządzający i CTO w Sheepblue. – Umożliwiamy firmom optymalizację ich zasobów przy jednoczesnym wspieraniu pozytywnego środowiska pracy dla ich pracowników. Cieszymy się, że możemy połączyć siły z firmą Protime, której wartości i pozytywne środowisko pracy doskonale pokrywają się z naszymi. To przejście zapewnia nam ciągłość biznesową, a naszym klientom jeszcze większy sukces. Jesteśmy wdzięczni za ich zaufanie i nie możemy się doczekać przyszłych działań.

Firma Protime zintegruje narzędzie AI ze swoim obecnym systemem do zarządzania pracownikami 
i udostępni je w nadchodzących miesiącach dla ponad 5 000 klientów. 

Większe zaangażowanie i lepsza równowaga między życiem zawodowym a prywatnym

Widzimy duży potencjał na rynku oprogramowania do zarządzania pracownikami, którego roczny wzrost w Europie szacuje się na około 10 proc. Dzięki temu przejęciu jeszcze bardziej poszerzamy możliwości w zakresie planowania czasu pracy. Coraz więcej firm potrzebuje zintegrowanego pakietu do zarządzania ludźmi, w tym planowania zatrudnienia. Pozwala im to na dokładniejsze prognozowanie i pomaga ograniczyć nadmierne zatrudnienie, nadgodziny i błędy w planowaniu, co przekłada się na niższe koszty. Firmy mogą zaoszczędzić wiele godzin pracy dzięki zautomatyzowanemu planowaniu 
– mówi Gille Sebrechts, CEO Protime.

Zintegrowane planowanie i tworzenie harmonogramów czasu pracy automatyzuje powtarzalne zadania i zapewnia płynne procesy w ramach różnych funkcji zarządzania pracownikami, co przekłada się na większą wydajność managerów. Dodatkowo, dokładne i sprawiedliwe planowanie prowadzi do większego zaangażowania pracowników i poprawia równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, ponieważ osoby zatrudnione cenią sobie przejrzystość, przewidywalność i elastyczność harmonogramów pracy.

Aby zapewnić obecnym i nowym klientom płynną obsługę produktu i ciągły rozwój, w firmie powstanie nowy zespół ds. funkcji. Skoncentruje się on na rozbudowie produktu o nowe funkcje dostosowane do przyszłych celów.

 

O Protime 

Założona w 1995 roku firma Protime jest liderem na rynku rejestracji czasu pracy, planowania zatrudnienia i kontroli dostępu. Dzięki ciągłej koncentracji na innowacjach, firma dostarcza rozwiązania do zarządzania pracownikami szerokiemu gronu klientów i wielu sektorom. Firma Protime zainstalowała w Europie ponad 5 000 systemów rejestrujących czas pracy i obsługuje prawie 4 700 klientów na starym kontynencie. Protime zdobywało tytuł Najlepszego Miejsca Pracy (Great Place to Work) przez 10 lat z rzędu i dąży do tego, aby być „jedynym pracodawcą w życiu”. Organizacja zatrudnia około 500 „Protimerów” i w 2023 roku osiągnęła obrót w wysokości 54,6 mln EUR.

O Sheepblue

Założona w 2018 roku w Wiedniu, firma Sheepblue to pionierskie, oparte na sztucznej inteligencji rozwiązanie do sporządzania grafiku zmian, które pomaga firmom każdej wielkości zautomatyzować planowanie czasu pracy pracowników, usprawniać operacje i zwiększać zadowolenie zatrudnionych osób. Dzięki dużemu naciskowi na inteligentną automatyzację, zgodność z przepisami prawa i łatwość obsługi, Sheepblue rewolucjonizuje sposób, w jaki firmy zarządzają swoimi najcenniejszymi zasobami – ludźmi.