1. Home>
 2. O nas>
 3. Informacje Prasowe>

SD Worx finalizuje przejęcie rumuńskiego lidera rynku rozwiązań kadrowo-płacowych

SD Worx, wiodący europejski dostawca rozwiązań kadrowo-płacowych, pomyślnie sfinalizował przejęcie firmy Romanian Software S.R.L., lidera rynku rozwiązań kadrowo-płacowych i zarządzania kapitałem ludzkim (HCM) w Rumunii. 

SD Worx ogłosił zamiar przejęcia spółki Romanian Software S.R.L. w grudniu 2023 roku. Transakcja była uzależniona od kontroli fuzji i zgód regulacyjnych, które zostały pomyślnie uzyskane w kwietniu. Teraz obie strony dopełniły formalności związanych z procesem przejęcia.

Dzięki tej transakcji, SD Worx wzmacnia swoją pozycję w Europie Środkowej i rozszerza ofertę własnych technologii płacowych dla klientów krajowych i międzynarodowych. Natomiast Romanian Software S.R.L. zyskuje dostęp do kompletnego oprogramowania i usług kadrowo-płacowych SD Worx oraz do korzyści płynących z coraz silniejszej pozycji tej organizacji w całej Europie. Rumunia jest 18. europejskim krajem, w którym SD Worx posiada własne oprogramowanie kadrowo-płacowe.

  Kobe Verdonck
  Jest to ważny krok naprzód w naszej ekspansji w Europie Środkowej.
  Kobe Verdonck
  Kobe Verdonck, CEO

  Kobe Verdonck, CEO SD Worx: "To wspaniale, że zamknęliśmy właśnie transakcję z Romanian Software. Jest to ważny krok naprzód w naszej ekspansji w Europie Środkowej i potwierdza nasze ambicje bycia wiodącym europejskim dostawcą kompleksowych rozwiązań HR. Opierając się na rozwiązaniach Romanian Software, doświadczonych specjalistach i silnej bazie klientów, jesteśmy gotowi kontynuować ich historię wzrostu. Serdecznie witamy wszystkich naszych nowych kolegów, cieszymy się, że dołączają do rodziny SD Worx".

   Czujemy się bardzo dumni, że uczestniczymy w wejściu SD Worx na rynek rumuński.
   Victor Dragomirescu, CEO, Romanian Software S.R.L.

   "Czujemy się bardzo dumni, że uczestniczymy w wejściu SD Worx na rynek rumuński. W wielu rozmowach, które odbyliśmy podczas procesu finalizacji transakcji, naprawdę czuliśmy, że mamy wiele wspólnego pod względem wizji, obecności firmy na rynku, wartości i kultury firmy. Cieszymy się, że możemy wspierać SD Worx w jego ambicjach rozwoju w Europie i nie możemy się doczekać współpracy, aby wspierać naszych klientów w rozwoju", mówi Victor Dragomirescu, CEO Romanian Software S.R.L. 

   Spółka Romanian Software S.R.L. rozwija i sprzedaje platformę colorful.hr, kompletny pakiet opracowanych przez siebie rozwiązań płacowych i HCM, dostarczanych lokalnie oraz w chmurze, 
   z opcją zarządzania usługami płacowymi. 160 pracowników firmy wspiera około 750 rumuńskich pracodawców i ich 200 tys. pracowników. Do klientów firmy należą Ikea, Starbucks, Louis Vuitton, Rewe, Altex, Cognizant i Pizza Hut. Firma Romanian Software S.R.L., z siedzibą w Bukareszcie, ma 14 proc. udziału w lokalnym rynku i wygenerowała przychody w wysokości około 6 mln EUR w 2023 roku. 

   Podczas tej transakcji, SD Worx korzystało z doradztwa firm PwC Rumunia i D&B David si Baias, natomiast Romanian Software S.R.L. skorzystało z porad Voicu & Asociații.

    Informacje o Romanian Software S.R.L.

    Od ponad 20 lat Romanian Software S.R.L. rewolucjonizuje sposób, w jaki firmy zarządzają swoimi najcenniejszymi zasobami – ludźmi. Łącząc nasze bogate doświadczenie i zaawansowaną technologię, dostarczamy skuteczne i innowacyjne rozwiązania w dziedzinie HR. Aplikacja colorful.hr to wiodąca platforma opracowana przez Romanian Software S.R.L., która umożliwia firmom digitalizację procesów HR. Jesteśmy partnerem strategicznym dla ponad 750 firm w całej Rumunii, zapewniając im specjalistyczną wiedzę w zakresie płac i rozwiązań HCM. Platforma colorful.hr oferuje zestaw konfigurowalnych narzędzi, które umożliwiają działom HR monitorowanie wydajności i wspieranie rozwoju. Nasze zaangażowanie w wydajne i innowacyjne rozwiązania HR jest widoczne w naszej pracy. Platforma colorful.hr, wspierana przez doświadczenie i technologię Romanian Software S.R.L., pozostaje liderem rynku i katalizatorem cyfrowej transformacji w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

    Więcej informacji: www.colorful.hr 

     

    Więcej informacji:  

    Pieter Goetgebuer 
    PR and Corporate Communication Manager, SD Worx  
    T +32 (0)3 201 76 68 / M +32 (0)497 45 36 73 

    pieter.goetgebuer@sdworx.com