1. Home>
 2. Blog>
 3. Przewodnik po płacach 2024 | Payroll Navigator>

Opracuj strategię płacową

Sesja pytań i odpowiedzi z Bartem Jonkersem, dyrektorem ds. świadczenia usług międzynarodowych w SD Worx.

Bez solidnej strategii nie zajdziesz daleko na drodze ku sukcesowi płacowemu. W 2024 roku strategia oznacza jednak znacznie więcej niż tylko wybór odpowiedniego rozwiązania lub dostawcy usług. Istotne jest, aby obsługa listy płac była na bieżąco dostosowywana do zmieniających się przepisów, technologii, trendów i potrzeb biznesowych, a równolegle działała bez zakłóceń. Zapytaliśmy Barta Jonkersa o to jak stworzyć plan płacowy, który będzie równoważył wsparcie wewnętrzne z zewnętrznym, wspierał ludzi technologią oraz był skalowalny z doświadczeniem pracowników. 

Opracuj strategię płacową
Czy outsourcować listę płac, czy procesować ją samemu?

Outsourcing vs. In-house

Outsourcing płac jest często promowany jako idealne rozwiązanie dla firm każdej wielkości.  
Z pewnością jest to kusząca propozycja. Świat płac jest tak złożony, że można by pomyśleć, iż lepiej zostawić wszystko w rękach eksperta, niezależnie od tego, czy jest to dostawca usług płacowych, czy po prostu inteligentnie wyglądające oprogramowanie.

  Dowiedz się więcej
  Czy SaaS do obsługi listy płac jest najlepszą opcją dla moich potrzeb?

  Czy SaaS do obsługi listy płac jest najlepszą opcją dla moich potrzeb?

  Obsługa listy płac wymaga korzystania z narzędzi i technologii, nawet jeśli mówimy jedynie o zwykłym kalkulatorze. Dlatego świat HR jest pełen najróżniejszych rozwiązań technologicznych skonstruowanych z myślą o zarządzaniu płacami. Taki stan rzeczy może przytłaczać, dlatego niektórzy liderzy biznesu wciąż czują się bezpieczniej używając do tego celu Excela, pomimo jego ograniczonej funkcjonalności. Jedną z najlepszych cech bogactwa technologii płacowych jest mnogość możliwości wyboru odpowiedniego dla nas narzędzia. Dzięki temu możemy świadomie zdecydować, jaka technologia (i w jakim zakresie) będzie obecna w naszej firmie.

   Dowiedz się więcej
   Jak utrzymać płynność obsługi listy płac wraz z rozwojemy firmy?

   Jak utrzymać płynność obsługi listy płac wraz z rozwojemy firmy?

   Środowisko płacowe jest dynamiczne i złożone. Kształtują je stale ewoluujące technologie, wciąż zmieniające się przepisy i oczekiwania pracowników. W kwestii wynagrodzenia spodziewają się oni przejrzystości i elastyczności większej niż kiedykolwiek wcześniej. Znajduje to odzwierciedlenie w nowych przepisach, które wdrażane są w całej Europie. Pewne oczekiwania pracowników mogą być spełnione tylko dzięki rosnącemu zakresowi technologii. Poziom złożoności mnoży się, gdy spojrzymy na rozwój firm na arenie międzynarodowej. Mając to wszystko na uwadze, jedynym sposobem na utrzymanie płynności płac w miarę rozwoju firmy jest rozwijanie wiedzy na temat Twojej organizacji oraz kwestii płac. 

    Dowiedz się więcej

    Wypełnij formularz poniżej, aby otrzymać nasz poradnik mailowo