1. Home>
 2. Blog>
 3. Przewodnik po płacach 2024 | Payroll Navigator>

Usprawnij technologię płacową

Sesja pytań i odpowiedzi z Tilmanem Rotbergiem

Bogactwo obecnych na rynku technologii płacowych sprawia, że firmy są przytłoczone mnogością opcji wyboru. W tym gąszczu aplikacji, zamiast wybrać rozwiązanie, które odpowie na Twoje potrzeby, możesz trafić na takie, które będzie zbyt złożone i skomplikowane dla Twojej firmy. Albo takie, które co prawda będzie intuicyjnym i prostym w obsłudze systemem płacowym, ale niestety nie integrującym się z resztą oprogramowania HR, którego używają Twoi pracownicy. Poprosiliśmy Tilmana Rotberga, Dyrektora ds. Global Portfolio Go-To-Market, o radę, jak wybrać odpowiednią technologię płacową i jak wykorzystać ją w bardziej efektywny sposób.

Usprawnienie technologii płac
Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze technologii płacowej?

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze technologii płacowej?

W czasach, kiedy wydajność operacyjna przekłada się bezpośrednio na przewagę konkurencyjną, znaczenie wyboru odpowiedniej technologii płacowej jest nie do przecenienia. Dla liderów HR opanowanie wyzwań związanych z płacami jest kluczem do osiągnięcia celów organizacyjnych. Zaskakujące jest jednak to, że europejskie firmy konsekwentnie wymieniają szybkość i wydajność przetwarzania listy płac jako swoje największe wyzwanie w tym zakresie. Problem ten jest szczególnie dotkliwy dla średniej wielkości przedsiębiorstw, które borykają się z ograniczeniami dotychczasowych, prostych rozwiązań, ale nie mogą sobie pozwolić na zaawansowane systemy preferowane przez większe korporacje. Znalezienie idealnej technologii płacowej, która wypełni tę lukę, ma kluczowe znaczenie dla ich sukcesu. 

  Dowiedz się więcej
  Jak zintegrować technologię płacową z moją technologią HR?

  Jak zintegrować technologię płacową z moją technologią HR?

  W zmieniającym się krajobrazie zarządzania zasobami ludzkimi, integracja oprogramowania płacowego stanowi nie tylko udogodnienie, ale jest również strategicznym działaniem. Nasze nowe badania pokazują jednak, że dla jednej na dziesięć europejskich firm stworzenie zintegrowanego i wydajnego systemu płacowego pozostaje pilnym, ale niezrealizowanym celem.  

   Dowiedz się więcej
   W jaki sposób sztuczna inteligencja może pomóc w płacach, teraz i w przyszłości?

   W jaki sposób sztuczna inteligencja może pomóc w płacach, teraz i w przyszłości?

   W stale rozwijającym się obszarze HR możliwości sztucznej inteligencji są niezaprzeczalne. Jednak jej integracja z systemami płacowymi pozostaje stosunkowo niewykorzystanym zasobem. Jedynie nieco ponad jedna piąta europejskich firm integruje technologie AI ze swoimi systemami płacowymi. Tam, gdzie sztuczna inteligencja znalazła swoje zastosowanie, jej wpływ może być ogromny: ułatwia ona zautomatyzowane obliczenia płacowe, eliminuje powtarzalne zadania, łatwo wykrywa błędy i zapewnia zgodność z przepisami.

    Dowiedz się więcej

    Wypełnij formularz poniżej, aby otrzymać nasz poradnik mailowo