1. Home>
 2. Blog>
 3. Zarządzanie czasem pracy>
Time management system

Ile firma może zaoszczędzić dzięki wdrożeniu narzędzia do rejestracji czasu pracy?

Z naszych najnowszych ogólnoeuropejskich badań wynika, że 4 na 10 pracowników uważa, że rejestracja czasu pracy pomaga im osiągnąć lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Narzędzia rejestrujące czas pracy przekładają się również na wymierne korzyści oraz oszczędności dla właścicieli i managerów firm. Przeczytaj i sprawdź co możesz zyskać wdrażając rejestrację czasu pracy w Twojej firmie.

Korzyści płynące z wdrożenia narzędzi do rejestracji czasu pracy w firmie

Korzyści z oprogramowania do zarządzania czasem pracy to przede wszystkim usprawnione planowanie, większa kontrola kosztów pracy, zwiększona produktywność i zaangażowanie pracowników oraz lepsza zgodność działań Twojej firmy z prawem pracy. Również sama automatyzacja procesów związanych z rejestracją czasu pracy przekłada się na zyski dla firmy – oznacza bowiem niższe koszty, redukcję powtarzalnych zadań, uwolnienie czasu pracowników odpowiedzialnych wcześniej za to zadanie oraz minimalizację błędów, jakie pojawiają się podczas ręcznego zbierania i przetwarzania danych.

Z naszych doświadczeń oraz naszych klientów wynika, że rejestracja czasu pracy to narzędzie bardzo wszechstronne, a informacje, których dostarcza ono pracodawcy, pozwalają unikać niepotrzebnych błędów i kosztów oraz podejmować strategiczne decyzje związane z planowaniem zasobów ludzkich. Dzięki wdrożeniu narzędzia do rejestracji czasu pracy SD Worx Time via Protime w Twojej firmie będziesz wiedzieć:

 • Ile i kiedy pracują zatrudnione przez Ciebie osoby, bez względu na to czy swoją pracę wykonują stacjonarnie w biurze, zdalnie czy w modelu hybrydowym?
 • Kiedy i na jakich stanowiskach jest największa absencja?
 • Które działy i pracownicy są najbardziej wydajni,  a które działy wymagają wzmocnienia lub przesunięcia pracowników w ramach struktury firmy?
 • Czy poszczególni pracownicy lub całe zespoły regularnie pracują w nadgodzinach?

Dzięki tym informacjom właściciele i managerowie zyskują strategiczną wiedzę operacyjną, która pozwala im jeszcze skuteczniej zarządzać zespołem oraz tworzyć przyjazne miejsce dla efektywnej pracy. A to, dzięki eliminacji niepotrzebnych nadgodzin lub nieefektywnego wykorzystywania dnia pracy, przekłada się na wymierne oszczędności finansowe dla firmy. 

  man talking to someone over the phone, looking at the watch

   Jak wybrać narzędzie do rejestracji czasu pracy w Twojej firmie?

   Oprogramowanie do rejestracji czasu pracy wymaga indywidualnego wdrożenia, ponieważ każda firma ma swój własny rytm i strukturę. Jeśli szukasz idealnego dla Twojej firmy rozwiązania do rejestrowania czasu pracy Twojego zespołu, koniecznie zwróć uwagę na to:

   • Czy wybrany przez Ciebie program jest intuicyjny i łatwy w obsłudze – to pomoc dla Twoich managerów i pracowników, a nie kolejne wyzwanie. 
   • Czy program jest skalowalny i ma możliwość integracji z pozostałymi narzędziami wykorzystywanymi przez dział HR Twojej firmy – dobry program to taki, który rozwija się wraz z Twoją firmą.
   • Czy wybrany przez Ciebie dostawca gwarantuje system szkoleń i wsparcia technicznego już po wdrożeniu – pozwoli to płynnie wdrożyć program i rozwiązywać ewentualne problemy czy niewiadome bez zakłócania pracy Twojej firmy.

   Jak szybko zwróci się inwestycja w oprogramowanie do rejestracji czasu pracy w Twojej firmie?

   Zwrot z wdrożenia oprogramowania SD Worx może być widoczny poprzez lepszą kontrolę kosztów pracy, zwiększoną produktywność, zmniejszone koszty nadgodzin, zwiększoną satysfakcję pracowników i lepszą zgodność z przepisami prawa pracy, co prowadzi do bardziej wydajnej i dochodowej działalności biznesowej. Jeśli chcesz sprawdzić, jak szybko taka inwestycja zwróci się w Twojej firmie – skorzystaj z naszego kalkulatora ROI. Wystarczy, że odpowiesz na cztery pytania dotyczące Twojej organizacji, by od razu uzyskać estymację korzyści.

    Kalkulator SD Worx: Oblicz, ile możesz zaoszczędzić, zlecając rejestrację czasu pracy swoich pracowników zaufanemu partnerowi HR.

     Oblicz możliwy zysk