1. Home>
  2. O nas>

Biuro Prasowe

Zobacz najnowsze informacje prasowe SD Worx.

work at cafe laptop

Workation – 1/3 europejskich pracowników zdalnych ma możliwość pracy z zagranicy

Średnio 34 proc. europejskich pracowników zdalnych ma możliwość pracy 
z zagranicy – tak wynika z najnowszego badania, przeprowadzonego przez firmę kadrowo-płacową SD Worx. Wiodący europejski dostawca rozwiązań HR podąża za trendami na rynku pracy i wprowadza możliwość tzw. workation w całej organizacji, aby zapewnić swoim pracownikom większą elastyczność w zarządzaniu równowagą pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym.

People Wearing Party Hats on a Video Call

Urlop tego samego dnia? – 1/3 polskich pracowników ma taką możliwość

Elastyczność w ustalaniu kwestii urlopowych oraz tzw. work-life balance są ważne dla europejskich pracowników. Jak wynika z raportu ,,Perfect Match Research’’, przygotowanego przez firmę kadrowo-płacową SD Worx, jeden na trzech europejskich pracowników może wnioskować o urlop nawet w dniu jego rozpoczęcia. Ośmiu na dziesięciu (79 proc.) ma możliwość sprawdzania i wnioskowania o dni urlopowe cyfrowo. Ponad trzy czwarte (78 proc.) uważa urlop i elastyczne godziny pracy za ważne korzyści w pakiecie wynagrodzeń. 

CVC

SD Worx wita wiodącego menedżera inwestycyjnego CVC, by przyśpieszyć europejski wzrost

SD Worx, wiodący europejski dostawca rozwiązań kadrowo-płacowych, z radością wita CVC Strategic Opportunities II jako nowego partnera i mniejszościowego udziałowca. WorxInvest, obecny akcjonariusz SD Worx, pozostaje akcjonariuszem większościowym i zachowuje 77,5% SD Worx. Dodatkowy kapitał pozyskany w wyniku transakcji zostanie zainwestowany w przyspieszenie realizacji europejskich planów rozwoju SD Worx.

corporate management strategy solution branding concept

Polscy pracownicy wolą digitalizację

Digitalizacja jest priorytetem w wielu europejskich firmach, a aż dwie trzecie polskich przedsiębiorstw (68 proc.) uznaje ją za jeden ze swoich głównych celów. Aż 6 na 10 (58 proc.) pracowników w Polsce (przy średniej na poziomie 44 proc. w krajach europejskich) deklaruje, że przy wyborze nowego miejsca najpewniej zdecyduje się na firmę, która korzysta z nowoczesnych rozwiązań technologicznych – wynika z nowego badania europejskiego dostawcy usług kadrowo-płacowych SD Worx.

Euros reward

Polski pracownik chętnie przyzna – ile zarabia oraz że chciałby podwyżki

W Polsce co drugi pracownik (50 proc.) nie ma problemu z otwartym dzieleniem się informacjami na temat zawartości swojego pakietu wynagrodzeń. 23 proc. woli jednak zachować te informacje dla siebie. Pod względem otwartości w mówieniu o zarobkach, Polaków wyprzedzają tylko Chorwaci (59 proc.) i Hiszpanie (55 proc.) – wynika z międzynarodowego badania, obejmującego 16 tys. pracowników w 16 krajach, przeprowadzonego przez SD Worx, jednego z kluczowych dostawców usług kadrowo-płacowych.

People Discuss About Graphs and Rates

Payroll Proficiency Index: polskie firmy najlepsze w Europie w zarządzaniu płacami

Polskie firmy są najlepiej przygotowane do zarządzania płacami w Europie i zajmują pierwsze miejsce w Payroll Proficiency Index, przygotowanym przez firmę kadrowo-płacową SD Worx. Rodzime przedsiębiorstwa uzyskały aż 71,7 proc. w biegłości w zarządzaniu listami płac, wyprzedając tym samym firmy z Norwegii (71,2 proc.), Hiszpanii (70,5 proc.) i Irlandii (68,15 proc.).

Digital increasing bar graph with businessman hand overlay

SD Worx kontynuuje wzrost biznesu i przedstawia wyniki za 2022 rok

SD Worx, europejski lider na rynku rozwiązań HR, osiągnął w 2022 roku skonsolidowane przychody w wysokości 962,1 mln EUR, co oznacza wzrost o 12,1%
w porównaniu z 2021 rokiem (858,1 mln EUR). Znormalizowana EBITDA wzrosła do 136,7 mln EUR, czyli o 18,3% więcej w ubiegłym roku (115,6 mln EUR). Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 81 mln EUR, co oznacza przyrost o 73,1% r/r. (46,8 mln EUR). 

Data analysis concept illustration

Prawie połowa pracowników wybiera firmę na podstawie godzin pracy i elastycznych rozwiązań czasowych

Firmy mogą wykorzystać analizę danych do inteligentnego, skutecznego i efektywnego zarządzania swoimi pracownikami, uwzględniając przy tym planowanie, możliwości i umiejętności oraz cele zawodowe. Jednak na ile w rzeczywistości firmy korzystają z tych możliwości? Według raportu SD Worx, aż 47% pracowników wybiera swojego pracodawcę na podstawie czasu i godzin oraz elastycznego harmonogramu pracy. Oznacza to, że nadszedł najwyższy czas, aby podsumować, w jaki sposób firmy podchodzą do kwestii planowania zatrudnienia oraz jak mogą to poprawić. 

  • Previous
  • 1
  • Next