1. Home>
  2. O nas>

Biuro Prasowe

Zobacz najnowsze informacje prasowe SD Worx.

People Discuss About Graphs and Rates

Payroll Proficiency Index: polskie firmy najlepsze w Europie w zarządzaniu płacami

Polskie firmy są najlepiej przygotowane do zarządzania płacami w Europie i zajmują pierwsze miejsce w Payroll Proficiency Index, przygotowanym przez firmę kadrowo-płacową SD Worx. Rodzime przedsiębiorstwa uzyskały aż 71,7 proc. w biegłości w zarządzaniu listami płac, wyprzedając tym samym firmy z Norwegii (71,2 proc.), Hiszpanii (70,5 proc.) i Irlandii (68,15 proc.).

Digital increasing bar graph with businessman hand overlay

SD Worx kontynuuje wzrost biznesu i przedstawia wyniki za 2022 rok

SD Worx, europejski lider na rynku rozwiązań HR, osiągnął w 2022 roku skonsolidowane przychody w wysokości 962,1 mln EUR, co oznacza wzrost o 12,1%
w porównaniu z 2021 rokiem (858,1 mln EUR). Znormalizowana EBITDA wzrosła do 136,7 mln EUR, czyli o 18,3% więcej w ubiegłym roku (115,6 mln EUR). Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 81 mln EUR, co oznacza przyrost o 73,1% r/r. (46,8 mln EUR). 

Data analysis concept illustration

Prawie połowa pracowników wybiera firmę na podstawie godzin pracy i elastycznych rozwiązań czasowych

Firmy mogą wykorzystać analizę danych do inteligentnego, skutecznego i efektywnego zarządzania swoimi pracownikami, uwzględniając przy tym planowanie, możliwości i umiejętności oraz cele zawodowe. Jednak na ile w rzeczywistości firmy korzystają z tych możliwości? Według raportu SD Worx, aż 47% pracowników wybiera swojego pracodawcę na podstawie czasu i godzin oraz elastycznego harmonogramu pracy. Oznacza to, że nadszedł najwyższy czas, aby podsumować, w jaki sposób firmy podchodzą do kwestii planowania zatrudnienia oraz jak mogą to poprawić.