1. Home>
 2. Blog>
 3. Płace>
Dlaczego płace powinny być w chmurze? Pięć wniosków z naszej dyskusji

Płace w chmurze - dlaczego? 5 wniosków z dyskusji

Często zapraszamy liderów HR do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i pytaniami dotyczącymi kluczowych wyzwań związanych z ludźmi w zaufanym środowisku swoich rówieśników. Ostatnio spotkaliśmy się, aby omówić korzyści wynikające z przeniesienia naliczania płac do chmury i podzielenia się spostrzeżeniami dotyczącymi tego procesu.

Rozmowę przeprowadziły Sharon Eadie, główna specjalistka ds. płac w SD Worx w Wielkiej Brytanii oraz Sue Knowles, szefowa działu kadr w Costco, która podzieliła się historią transformacji płacowej w swojej firmie.

  Dlaczego płace powinny być w chmurze? Pięć wniosków z naszej dyskusji

  Choć sama rozmowa była wewnętrzna, niektóre z poruszonych kwestii są zbyt wnikliwe, by nie podzielić się nimi anonimowo. Zapoznaj się z poniższymi wnioskami, aby poznać pięć kluczowych korzyści wynikających z przeniesienia płac do chmury.

   1. Zmniejsz ryzyko niezgodności z przepisami

   Jednym z pierwszych punktów, które pojawiły się w rozmowie, było ryzyko. Niektórzy uczestnicy zastanawiali się: czy ryzyko związane z dokonaniem przejścia do chmury przewyższa korzyści? Wypłacanie wynagrodzeń pracownikom prawidłowo i na czas jest tak kluczowe, że może wywoływać strach przed zmianą. Szybko jednak okazało się, że prowadzenie naliczania płac w firmie wiąże się z własnym ryzykiem, ponieważ wymaga ogromnej wiedzy w obliczu ciągle zmieniających się przepisów. Z drugiej strony, usługa oparta na chmurze może mieć zgodność z prawem wbudowaną w rozwiązanie, z regularnymi aktualizacjami oprogramowania zapewniającymi, że nie ma miejsca na błędy.  

    2. Bądź Agile

    Mówiąc o ciągle zmieniających się przepisach: wszyscy zgodzili się, że usługi płacowe muszą być w duchu Agile, zarówno w zakresie reagowania na przepisy, jak i zmiany organizacyjne. Sue Knowles z Costco opowiedziała o tym, jak jej zespół stanął przed wielkim zadaniem, ponieważ został nagle zmuszony do zmiany dostawcy usług płacowych w ciągu zaledwie czterech tygodni - i chciał skorzystać z tej szansy, aby przenieść się do chmury, jednocześnie żonglując unikalnymi procesami czasu pracy w Costco. Usługa SD Worx umożliwiła proces transformację płac, co przyniosło natychmiastowe korzyści, takie jak udostępnienie pasków płacowych online: idealne rozwiązanie dla wszystkich pracowników. 

     3. Scentralizuj swoje działania

     Udostępnienie pasków płacowych online jest doskonałym przykładem centralizacji płac. To jest to, do czego dążyła większość uczestników sesji i dlaczego twierdzą, że płace w chmurze są dla nich korzystniejsze.

     Jak ujął to jeden z uczestników: "Nasza lista płac była zarządzana lokalnie, bez globalnego przeglądu lub spójnych, usprawnionych procesów. Byliśmy w stanie scentralizować nasze operacje w Europie i robić rzeczy bardziej efektywnie, jednocześnie zapewniając, że uwzględniliśmy lokalną specyfikę."

     Sharon Eadie wyjaśniła, że nie musi to być perspektywa wszystko lokalne vs. wszystko centralne podczas migracji płac do chmury. W wielu przypadkach SD Worx współpracuje ze specjalistami ds. płac w danym kraju, z których wszyscy korzystają z posiadania scentralizowanego portalu internetowego, w którym zestawiane są wszystkie międzynarodowe dane dotyczące płac. 4. Rozbuduj swój pakiet płacowy i wybierz rozwiązanie, które będzie dla Ciebie najlepsze.

      4. Rozbuduj swój zespół na zewnątrz

      Sue Knowles omówiła, jak SD Worx przygotowała się do wyzwania, jakim było przeniesienie listy płac Costco do chmury. Według Sue, sukces zależał od zaufania i współpracy między jej wewnętrznym zespołem a SD Worx. Przed rozpoczęciem projektu specjaliści SD Worx przyjechali, aby spotkać się i poznać ludzi w Costco, którzy będą pracować z nimi nad konfiguracją i utrzymaniem nowego systemu płacowego w chmurze. Ponieważ SD Worx mógł odpowiadać na pytania bezpośrednio od różnych pracowników, stworzył atmosferę zaufania i otwartej komunikacji, która doprowadziła do zmniejszenia liczby błędów i zaoszczędzenia czasu.

       5. Oszczędzaj koszty dzięki poprawie wydajności

       Mniej błędów i mniej czasu poświęcanego oczywiście prowadzi do oszczędności kosztów. Wszyscy uczestnicy sesji zgodzili się, że przeniesienie procesu naliczania płac do chmury jest niezbędne do poprawy efektywności, a to w ostatecznym rozrachunku stanowi różnicę dla ich wyniku finansowego w dłuższej perspektywie. Sue Knowles mogła potwierdzić, że Costco widziało "znaczną redukcję kosztów" i zapewnienie o efektywności kosztowej może stanowić podstawę silnego uzasadnienia biznesowego dla przeniesienia płac do chmury.   

       Chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z przeniesienia naliczania płac do chmury? Skontaktuj się z nami, aby przedyskutować Twoje potrzeby biznesowe.

        Masz pytania?

        Nasz zespół chętnie Ci pomoże!

         Skontaktuj się z nami!