Zarządzanie talentami

Jak zostać specjalistą ds. kadr i płac? Zarobki, obowiązki, wykształcenie
Sprawdź, ile zarabia specjalista ds. kadr i płac na różnych szczeblach kariery. Jakie są obowiązki specjalisty kadrowo-płacowego?

Jakie benefity dla pracowników są najbardziej pożądane? Pomysły na ciekawe benefity pracownicze i przydatne statystyki
Sprawdź, jakie benefity pracownicze są najbardziej pożądane przez osoby zatrudnione. Poznaj sprawdzone benefity wg najnowszych raportów.

Rotacja pracowników – jak obliczyć wskaźnik? Przyczyny rotacji pracowników i pomysły na jej obniżenie
Sprawdź, jakie są rodzaje rotacji pracowników i jak obliczyć wskaźnik rotacji zatrudnienia. Podpowiadamy, jak obniżyć dużą rotację personelu.

HR – co to jest? Czym zajmuje się dział HR? Lista obowiązków i stanowisk w human resources
Poznaj zadania i role działu HR. Dowiedz się, czym zajmuje się human resources oraz jakie stanowiska i obowiązki występują w HR.

HR Manager – czym się zajmuje i ile zarabia? Czy warto zatrudnić kierownika działu HR?
Sprawdź, czym zajmuje się HR Manager, ile zarabia i kiedy warto go zatrudnić. Poznaj zakres obowiązków i wymagane kompetencje na tym stanowisku.

Wyzwania czekające na firmy z sektora MŚP
Prowadzisz własną działalność gospodarczą? Oto wyzwania na jakie możesz natrafić.

Wyzwania rynku pracy: Jak pokryć lub zmniejszyć lukę?
Analiza niedoborów pracowników w Polsce i strategie ich minimalizowania: wykorzystanie nowych technologii, tworzenie przyjaznego środowiska pracy i aktywizacja zawodowa osób starszych.

Kobiety na rynku pracy
Analiza sytuacji kobiet na polskim rynku pracy, luki płacowej i roli technologii w niwelowaniu różnic oraz poprawie efektywności i zadowolenia zawodowego.

Co zrobić, by hybrydowe zatrudnienie było efektywne?
Czy chęć posiadania elastycznych form zatrudnienia jest tylko domeną pokolenia Z? Sprawdź co zrobić, by sprawdziła się ona w Twojej firmie.

Neuroróżnorodność w pracy: zamiast ograniczeń zobacz szanse
Zatrudnianie osób neuroróżnorodnych: kim są pracownicy neuroróżnorodni i jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy?

Stworzenie elastycznego miejsca pracy
W naszym pierwszym w 2024 roku raporcie analizujemy wyniki ogólnoeuropejskiego badania, szukając odpowiedzi na pytanie: co jest najważniejsze dla pracowników w kontekście elastycznej pracy? W jaki sposób pracodawcy mogą ulepszyć swoją politykę elastycznej pracy, aby sprostać zmieniającym się potrzebom swoich pracowników? Zidentyfikowaliśmy cztery priorytety, które zapewnią, że polityka pracy elastycznej będzie idealnie dopasowana do potrzeb organizacji.

3 sposoby na przekazywanie wartości firmy Twoim pracownikom
Zapewne Twoi pracownicy często słyszą od Ciebie lub managerów, że są największą wartością Twojej firmy. Ale czy aby jedyną? Są przecież jeszcze aspekty biznesowe, etyczne, misyjne i jakościowe, które wyróżniają Twoją firmę na tle konkurencji. Dlatego warto, by znali je i zgodnie z nimi działali wszyscy pracownicy.