Wyzwania czekające na firmy z sektora MŚP
MŚPIle firma może zaoszczędzić dzięki wdrożeniu narzędzia do rejestracji czasu pracy?Zarządzanie czasem pracy5 typowych błędów w naliczaniu płac – jak ich uniknąć?Płace4-dniowy tydzień pracy: czy sprawdzi się w Twojej firmie?Zarządzanie czasem pracy5 trendów HR, na które warto zwrócić uwagę w 2024 roku
Zastanawiasz się jaka przyszłość czeka rynek pracy? Zapytaliśmy naszych ekspertów o to, jak będą ewoluowały trendy HR w 2024 roku. Poznaj top 5 rekomendacji.
Budowanie ekosystemu talentów: dobre i złe praktyki
Porzuć pracę w izolacji i wspieraj rozwój firmy. Poznaj trzy polecane oraz odradzane przez nas kroki w skutecznym budowaniu ekosystemu zarządzania talentami.
Obsługa kadr i płac w rozwijającej się organizacji
Optymalizacja obsługi kadrowo-płacowej w firmie. Dowiedz się, jak cyfrowe narzędzia ułatwiają zarządzanie personelem. Sprawdź, jakie rozwiązania mogą Ci pomóc!
5 kroków do stworzenia miejsca pracy opartego na umiejętnościach
Tradycyjnie przyjęło się, że praca oznacza wypełnianie zadań zgodnie z opisem stanowiska. Jednak coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z ograniczeń płynących z takiego schematu i zamiast tego przekształca się w miejsce pracy oparte na umiejętnościach. Jeśli wydaje Ci się, że to ogromna zmiana, nie panikuj! Oto pięć kroków, od których warto zacząć.
Wynagrodzenie chorobowe – jak wyznaczyć podstawę wymiaru i obliczyć świadczenie dla pracownika na umowie o pracę?
80% czy 100% wynagrodzenia chorobowego – ile należy się Twojemu pracownikowi i przez jaki okres?
Równość płac w firmie - cztery wskazówki jak ją osiągnąć
Jak płace kobiet i mężczyzn różnią się w Twojej firmie? Równość wynagrodzeń to klucz do rozwoju. Nasz CPO dzieli się wskazówkami na ten temat.
4 powody, dla których warto zrewidować swoją strategię zarządzania talentami
Czy Twoja strategia zarządzania talentami jest odporna na zmiany? Oto 4 powody, dla których warto ponownie ją rozważyć oraz porady, jak je właściwie zastosować.
Jak obliczyć i kiedy wypłacić ekwiwalent za urlop wypoczynkowy?
Czy Kodeks pracy określa sytuacje, w których nie trzeba wypłacać ekwiwalentu pracownikowi? Sprawdź wyjątki i współczynnik urlopowy w 2023 roku – na pełny i niepełny etat.
Ewolucja miejsca pracy: digitalizacja w 4 krokach
Wprowadzenie technologii do HR i płac jest nieodzowne w budowaniu nowoczesnego miejsca pracy. Zanim rozpoczniemy ten proces, warto rozważyć kilka kwestii.
Urlop wypoczynkowy po macierzyńskim i rodzicielskim – w jakim wymiarze? Kiedy trzeba złożyć wniosek?
Sprawdź, kiedy musisz udzielić pracownikowi urlopu wypoczynkowego po urlopie macierzyńskim i/lub rodzicielskim.
Jak wprowadzić kulturę rozwoju kariery w organizacji?
Ekspert ds. HR, Jan Laurijssen, spotyka się z prof. Ans de Vos ze Szkoły Zarządzania w Antwerpii, aby omówić kwestię wzmacniania pozycji pracowników na ich drodze do kariery.
Urlop wychowawczy a urlop wypoczynkowy – czy pracownikowi po powrocie z wychowawczego przysługuje urlop?
Urlop wychowawczy, który trwa do 36 miesięcy, nie zawsze pozbawia rodziców prawa do urlopu wypoczynkowego, ale wpływa na jego wymiar. Sporo zależy od tego, czy pracownik przebywał na urlopie wychowawczym 1 stycznia danego roku kalendarzowego. Czy urlop wypoczynkowy można wykorzystać po macierzyńskim lub rodzicielskim, ale przed wychowawczym? Wyjaśniamy również, czy urlop wypoczynkowy pracownika przebywającego na urlopie wychowawczym przez niemal 3 lata się przedawnia.